Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

16.07.2019
Czyta się kilka minut
9–15 lipca
P

PRZENOSINY

Po pięciu latach założone w Krakowie seminarium dla starszych kandydatów do kapłaństwa, zwane Seminarium 35+, przenosi się do Łodzi. Jest to wspólna decyzja Konferencji Episkopatu oraz pomysłodawcy seminarium – abp. Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego. Obecnie do święceń przygotowuje się w tej wydzielonej instytucji 20 kandydatów, na nowy rok akademicki zgłosiło się ośmiu.

PRECEDENS

Oskarżony o obmacywanie czterech młodych mężczyzn nuncjusz apostolski we Francji abp Luigi Ventura został pozbawiony immunitetu dyplomatycznego przez Stolicę Apostolską. Jako pierwsze o tym poinformowało francuskie ministerstwo spraw zagranicznych, które wcześniej przekazało do Watykanu wniosek paryskiej prokuratury.

SPOTKANIE

Przez pięć dni (15–21 lipca) modlić się i medytować w intencji pokoju będą chrześcijanie i muzułmanie w klasztorze księży pallotynów w Kielcach. Przewidziane są sesje z udziałem m.in. nauczycieli duchowych obu tradycji: pallotyna ks. Jana Oleszko oraz Szajcha Hamida Hasana z Indii. Organizatorem piątego już spotkania jest nauczyciel mistycznego nurtu islamu, sufizmu, Andrzej Saramowicz.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]