Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

04.02.2019
Czyta się kilka minut
29 stycznia – 4 lutego
9

9 LAT WIĘZIENIA ZA WIARĘ

Asia Bibi opuściła Pakistan i spotkała się z rodziną. Choć nie zostało to oficjalnie potwierdzone, kobieta najprawdopodobniej przebywa w Kanadzie, gdzie razem z córkami otrzymała azyl. 29 stycznia Sąd Najwyższy Pakistanu uznał, że nie ma żadnych podstaw do wznowienia jej procesu, czego domagali się islamscy ekstremiści po tym, jak w październiku 2018 r. sąd uznał ją za niewinną. W 2010 r. chrześcijanka została skazana na karę śmierci za rzekome znieważenie proroka Mahometa.

PREWENCJA W DIECEZJI ELBLĄSKIEJ

Bp Jacek Jezierski zatwierdził „Zasady prewencji i postępowania w pracy duszpasterskiej z osobami małoletnimi w diecezji elbląskiej”. Dokument m.in. zakazuje przebywania małoletnich w prywatnych mieszkaniach księży, a także normuje korzystanie z internetu w pomieszczeniach kościelnych. Ordynariusze wszystkich diecezji zobowiązali się do wprowadzenia takich norm na zebraniu plenarnym Episkopatu w Płocku we wrześniu 2018 r. Na razie uczyniło to kilka diecezji.

MOTOCYKLEM DO JEZUSA

Ponad 25 tys. motocyklistów przejechało 2 lutego trasę 222 km z Miasta Gwatemali do sanktuarium Czarnego Chrystusa w miasteczku Esquipulas na wschodzie Gwatemali. 58. już Karawana Zorro uważana jest za największą na świecie pielgrzymkę motocyklową. W przemówieniu do motocyklistów ich duszpasterz poprosił, aby jechali „ostrożnie, uważnie i pamiętali o innych”, oraz aby nie pili alkoholu.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]