Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

26.11.2018
Czyta się kilka minut
19 – 25 listopada
S

Spotkanie

Ofiary pedofilii pomogą przygotować spotkanie papieża z przewodniczącymi episkopatów w sprawie ochrony małoletnich, które odbędzie się w Watykanie w lutym – ujawnił rzecznik Watykanu, Greg Burke. Franciszek mianował już komitet organizacyjny. W jego skład weszli: kard. Blase J. Cupich z Chicago; kard. Oswald Gracias z Bombaju; abp Charles Scicluna z Kongregacji Nauki Wiary i ekspert Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich – jezuita ks. Hans Zollner.

Kadisz za polską mniszkę

„Musimy czcić pamięć o tych szczególnych ludziach. Cecylia należy do tej grupy: najlepszych w ludzkości” – napisał o zmarłej polskiej 110-letniej zakonnicy rabin Meir Azari na swoim profilu FB. Rabin (prywatnie mąż ambasador Izraela w Polsce) odmówił za dominikankę kadisz podczas wieczornej modlitwy szabatowej w synagodze Bet Daniel w Tel Awiwie. W czasie wojny siostra Cecylia Roszak wraz z innymi dominikankami w Wilnie ukrywała Żydów.

Zbiórka na ciekawe projekty

Wystartował portal crowdfundingowy Katolik- Wspiera.pl. Na nowej platformie twórcy mogą przedstawić swoje pomysły w takich kategoriach jak: projekty i inicjatywy ewangelizacyjne, internetowe, parafialne, misje, pomoc ubogim i bezdomnym, wspólnoty katolickie czy wydarzenia.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]