Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

13.03.2018
Czyta się kilka minut
6–12 marca
K

KARDYNAŁ DZIWISZ O ANTYSEMITYZMIE

„W zalewie nienawiści, manipulowania emocjami i historią próbujemy pokazać, że jedyne, co się liczy, to szacunek dla drugiego człowieka. Dla nas, chrześcijan, to wypełnienie zadania, jakie stawia nam nasz Pan i Mistrz napominając, byśmy dawali świadectwo swej wiary przez to, co uczyniliśmy naszym bliźnim, będącym w potrzebie, i umieli rozliczać się z tego, czego im nie uczyniliśmy, w czym ich zawiedliśmy” – powiedział kard. Stanisław Dziwisz podczas Marszu Pamięci, który przeszedł ulicami Krakowa w 75. rocznicę zagłady społeczności żydowskiej.

DZIECI OFIAR REŻIMU

Biskupi Argentyny przekażą sądowi świadectwa chrztów 127 dzieci opozycjonistów zaginionych w latach 1975-84. Dzieci były chrzczone w kaplicy bazy marynarki wojennej, w której prawicowy reżim przetrzymywał blisko 5 tys. osób (większość z nich została zamordowana). Urodzone w bazie dzieci oddawane były do adopcji. Przekazane dokumenty mogą pomóc w ich odnalezieniu przez biologiczne rodziny.

KANONIZACJA PAWŁA VI

Watykański sekretarz stanu kard. Pietro Parolin zapowiedział, że kanonizacja Pawła VI odbędzie się na zakończenie Synodu Biskupów o młodzieży (28 października).

PSYCHOTERAPIA W KOŚCIELE

Z udziałem psychoterapeutów, psychiatrów i teologów odbyła się w Krakowie konferencja naukowa „Psychoterapia osób duchownych i zakonnych”, zorganizowana przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II oraz Akademię Ignatianum. Dyskutowano m.in. temat „Czy psychoterapia niszczy powołanie?”.

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]