Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

14.08.2017
Czyta się kilka minut
7 – 11 sierpnia
P

Para homoseksualistów wysłała do Franciszka list, informując, że adoptowane przez nich dziecko zostało ochrzczone. Urzędnicy watykańscy wysłali standardową odpowiedź, którą otrzymują wszyscy proszący o papieskie błogosławieństwo. Jeden z gejów opublikował przesyłkę od papieża w internecie, pisząc m.in., że Ojciec Święty wspiera środowiska LGBT. W mediach zawrzało. Na drugi dzień od opublikowania tej informacji García Ovejero, rzeczniczka prasowa Stolicy Apostolskiej, powiedziała: „Papież nie mógł wiedzieć, że list trafi do gejowskiej pary. Papieskie błogosławieństwo nie ma wymiaru akceptacji, zostało źle zrozumiane i wykorzystane.”

100 tysięcy katolików jest zaangażowanych w pracę na rzecz uchodźców – wynika z danych opublikowanych w czwartek przez niemiecki Episkopat. Tamtejsi biskupi zlecili sondaż w 27 diecezjach. W pomoc uchodźcom zaangażowani są parafianie, skauci i przedstawiciele różnych wspólnot religijnych, którzy prowadzą m.in. lekcje języka dla uchodźców i pomagają w załatwianiu urzędniczych formalności. „Udana integracja uchodźców w naszym społeczeństwie sprawi, że nowo przybyli i rdzenni mieszkańcy w takim samym stopniu będą się identyfikowali z naszą wspólnotą i będą ją współtworzyli” – powiedział abp Stefan Hesse, przewodniczący komisji Episkopatu ds. migracji.

Kościół otwarty. W Chile trwa wymyślony przez Episkopat „miesiąc solidarności”. Z tej okazji tamtejsza katedra zamieniła się w stołówkę. W świątyni 350 osób – bezdomnych, biednych, starców – jadło ciepły posiłek. Kard. Ricardo Ezzati podkreśla, żeby mieć „drzwi zawsze otwarte”. Nie tylko w czasie „miesiąca solidarności”. Wtedy „bracia, którzy są w potrzebie, będą mogli odnaleźć swą godność w przyjęciu, szacunku, miłości, których doświadczą przez podanie filiżanki kawy czy czegoś do zjedzenia. To gesty, które ewangelizują i czynią obecną wśród nas miłość Boga”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]