Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

31.07.2017
Czyta się kilka minut
24 – 30 lipca
A

Abp Skworc o „Klątwie”: „Domagamy się poszanowania ogólnie przyjętych norm i uwzględnienia etycznego wymiaru wolności słowa i apelujemy o odwołanie prowokacyjnego spektaklu” – napisał katowicki biskup w liście do wiernych po tym, jak chorzowski Teatr Rozrywki zapowiedział wystawienie „Klątwy”.

Wydobycie złota w Ghanie pociąga za sobą niszczenie środowiska naturalnego – powiedział abp Gabriel Justice Yaw Anokye, metropolita Kumasi. Hierarcha podkreślił, że procederem tym zajmują się zagraniczne bandy kryminalne i wciągają w to także miejscową ludność.

Ty i twój klasztor jesteście bliscy mojemu sercu, tak samo jak osoby, z którymi pracujecie” – napisał Franciszek do karmelitanki bosej z klasztoru w Neuquén w środkowej Argentynie. S. Mónica Astorga od kilkunastu lat pomaga osobom transseksualnym. Papież napisał list, gdy dowiedział się, że siostra planuje zbudowanie 15 mie-szkań dla kobiet transseksualnych, i o otwarciu przez nią domu starców.

Aneta i Arleta. Wolontariuszki Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego poleciały w ubiegłym tygodniu na roczną misję do Boliwii. „Helena Kmieć była i jest dla nas wzorem” – przyznały zgodnie dziewczyny. Aneta i Arleta, podobnie jak zamordowana rok temu w Boliwii Helena Kmieć, będą pracowały w boliwijskim domu dziecka.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]