Reklama

Koncert

Koncert

31.03.2014
Czyta się kilka minut
Znakomity koncert gdańskiego zespołu Remont Pop
Fot. Grażyna Makara
w

w krakowskim klubie Re (28 marca) udowodnił, że na scenie, a może i w ogóle w życiu, podział na niepełnosprawnych i zdrową resztę nie ma racji bytu. Niepełnosprawnych intelektualnie muzyków z Remont Pop wspierają zawodowcy: Mikołaj Trzaska – saksofonista, klarnecista, kompozytor, oraz Mike Majkowski, ­freejazzowy australijski kontrabasista. Większość artystów, wśród nich także grający na bębnach wolontariusze z Polski i Hiszpanii, zasiada wokół stołu zastawionego, niczym miejsce pracy alchemika, menzurkami, szklaneczkami pustymi lub z wodą, beczułkami, patyczkami, łyżeczkami i Bóg raczy wiedzieć czym jeszcze. Z tych przedmiotów artyści potrafią wydobyć dźwięki idealnie współistniejące z saksofonem Trzaski i kontrabasem Majkowskiego. Jest transowo, energetycznie, prawdziwie, autoironicznie, a muzycy się rozumieją, lubią i cieszą tym, co robią.

902

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]