Reklama

Już za tydzień dodatek "Bezpieczne finanse"

15.04.2013
Czyta się kilka minut
W następną środę 24 kwietnia kolejny dodatek, pt. PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ - oraz konkurs.
P

Polska jest krajem ludzi przedsiębiorczych, chcących pracować (i pracujących) na własną rękę i na własne ryzyko.

Tak to przynajmniej wygląda, jeśli się zajrzy do statystyk GUS. Według Urzędu w kraju działają prawie cztery miliony firm. W rzeczywistości, jak twierdzą eksperci, jest ich niespełna dwa miliony, gdyż GUS w swoich danych nie uwzględnia tego, że nie ma obowiązku wyrejestrowania z systemu REGON firmy, która zakończyła działalność. Mimo to na tle wielu europejskich państw Polska wyróżnia się, jeśli chodzi o liczbę małych i średnich firm.
W ostatnich latach rejestrowano rocznie blisko 300 tysięcy nowych firm, ale od kilku lat spada liczba rzeczywiście działających, gdyż ubywa co roku o kilkadziesiąt tysięcy więcej, niż powstaje nowych. Nadal jednak ponad 40 proc. młodych Polaków, w wieku 18-29 lat, deklaruje, że chciałoby...

2843

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]