Reklama

Ładowanie...

Jurorzy Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius

Jurorzy Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius

15.05.2012
Czyta się kilka minut
J

Jacek Łukasiewicz (ur. 1934) – przewodniczący jury, historyk literatury, krytyk literacki, poeta. Opublikował m.in.: „Zagłoba w piekle”, „Oko poematu”, „Wiersze w gazetach”. Laureat nagród polskiego PEN Clubu oraz nagrody im. Kazimierza Wyki.

Grzegorz Jankowicz (ur. 1978) – wiceprezes Fundacji Korporacja Ha!art, redaktor „Tygodnika Powszechnego”, krytyk literacki, teoretyk literatury i tłumacz. Autor i redaktor książek „Jesień już Panie, a ja nie mam domu. Eugeniusz Tkaczyszyn--Dycki i krytycy”, „Lekcja żywego języka. O poezji Andrzeja Sosnowskiego”.

Adam Poprawa (ur. 1959) – historyk literatury, krytyk literacki, prozaik i poeta. Autor książek „Formy i afirmacje”, „Kultura i egzystencja w poezji J. M. Rymkiewicza”.

Tadeusz Sławek (ur. 1946) – tłumacz, poeta, eseista, literaturoznawca, profesor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Opublikował m.in.: „U-bywać. Człowiek, świat, przyjaźń w pismach Williama Blake’a”, „Antygona w świecie korporacji. Rozważania o uniwersytecie i czasach obecnych”.

Justyna Sobolewska (ur. 1972) – krytyk literacki i dziennikarka „Polityki”, współautorka książki „Jestem mamą” i antologii opowiadań „Projekt mężczyzna”.

Piotr Śliwiński (ur. 1962) – krytyk literacki, badacz literatury współczesnej, profesor Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ostatnio opublikował książkę „Świat na brudno”.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]