Reklama

Jurorzy Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius

Jurorzy Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius

15.05.2012
Czyta się kilka minut
J

Jacek Łukasiewicz (ur. 1934) – przewodniczący jury, historyk literatury, krytyk literacki, poeta. Opublikował m.in.: „Zagłoba w piekle”, „Oko poematu”, „Wiersze w gazetach”. Laureat nagród polskiego PEN Clubu oraz nagrody im. Kazimierza Wyki.

Grzegorz Jankowicz (ur. 1978) – wiceprezes Fundacji Korporacja Ha!art, redaktor „Tygodnika Powszechnego”, krytyk literacki, teoretyk literatury i tłumacz. Autor i redaktor książek „Jesień już Panie, a ja nie mam domu. Eugeniusz Tkaczyszyn--Dycki i krytycy”, „Lekcja żywego języka. O poezji Andrzeja Sosnowskiego”.

Adam Poprawa (ur. 1959) – historyk literatury, krytyk literacki, prozaik i poeta. Autor książek „Formy i afirmacje”, „Kultura i egzystencja w poezji J. M. Rymkiewicza”.

Tadeusz Sławek (ur. 1946) – tłumacz, poeta, eseista, literaturoznawca, profesor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Opublikował m.in.: „U-bywać. Człowiek, świat, przyjaźń w pismach Williama Blake’a”, „Antygona w świecie korporacji. Rozważania o uniwersytecie i czasach obecnych”.

Justyna Sobolewska (ur. 1972) – krytyk literacki i dziennikarka „Polityki”, współautorka książki „Jestem mamą” i antologii opowiadań „Projekt mężczyzna”.

Piotr Śliwiński (ur. 1962) – krytyk literacki, badacz literatury współczesnej, profesor Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ostatnio opublikował książkę „Świat na brudno”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]