Reklama

Jesteśmy waszymi ofiarami!

Jesteśmy waszymi ofiarami!

11.10.2015
Czyta się kilka minut
„TP” 39 / 2015
D

Dziękujemy „Tygodnikowi” i red. Piotrowi Siergiejowi za tekst o zanieczyszczonym powietrzu. Niech brutalna prawda o krakowskim (i nie tylko) smogu dotrze wreszcie do każdego. Zatrważającą rzeczą jest, że po kilku latach naszej desperackiej walki o czystsze powietrze wciąż tak wiele osób prezentuje żenującą ignorancję. Niektórzy z nich negują naukowo udowodnione fakty i, używając populistycznych argumentów, rzekomo bronią najuboższych, górników czy tzw. wolności.
Chętnie wymienilibyśmy tu parę znanych i nieznanych nazwisk, ale nie uczynimy tego, bo uważamy się za chrześcijan i nie chcemy osobistej wojny z nikim. Chcemy jednak, aby wszystkie osoby, które w jakikolwiek sposób blokują nowe przepisy zmierzające do ograniczenia niskiej emisji, dowiedziały się, że wnoszą swój wkład do cierpienia naszego i naszej rodziny, jak również stają się współwinne przedwczesnej śmierci naszej mamy.
Przepraszamy za te mocne słowa tych, którzy dotychczas działali w dobrej wierze i mogli poczuć się dotknięci. Dla nich właśnie potrzebny był ten artykuł.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]