Reklama

Ładowanie...

JAGIELSKI STORY #12 | Al-Ka’ida. Historia organizacji, która przeraziła świat (cz. 1)

JAGIELSKI STORY #12 | Al-Ka’ida. Historia organizacji, która przeraziła świat (cz. 1)

17.08.2022
Czyta się kilka minut
Historia najbardziej znanej organizacji terrorystycznej na świecie w podkaście “Tygodnika Powszechnego”. W pierwszym rozdziale: jak grupa weteranów wojny w Afganistanie stała się międzynarodową korporacją terrorystyczną? Multimilioner, syn magnata budowlanego, porzuca wygodne życie i staje na czele terrorystycznej międzynarodówki - kim był Osama ibn Ladin? Dlaczego świat tak długo nie traktował Al-Ka’idy poważnie? Co robić, gdy strach staje się bronią skuteczniejszą niż bomby? Na podkast zapraszają: Wojciech Jagielski i Krzysztof Story. Drugi rozdział tej historii już 31 sierpnia.
fot. Grażyna Makara

Posłuchaj

A

AL-KA'IDA: organizacja, która przeraziła świat. W tym odcinku:

  • Jak grupa weteranów wojny w Afganistanie stała się międzynarodową organizacją terrorystyczną?
  • Kim był Osama ibn Ladin? Dlaczego multimilioner, syn magnata budowlanego zaprzyjaźnionego z królem Arabii Saudyjskiej, porzuca wygodne życie i staje na czele terrorystycznej międzynarodówki?
  • Dlaczego świat tak długo nie traktował Al-Ka’idy poważnie?
  • Co robić, gdy strach staje się bronią skuteczniejszą niż bomby?

Na kolejny rozdział historii Al-Ka’idy zapraszamy za dwa tygodnie w podkaście “Tygodnika Powszechnego”, a w nim: opowieść o 11 września, dniu, którym zmienił świat. O śmierci Osamy ibn Ladina i odchodzeniu Al-Kai’dy w cień. O jej przyszłości i znaczeniu dzisiaj. Słuchaj już 31 sierpnia!


ŚWIAT W SKRÓCIE | Wydarzenia na świecie, które warto obserwować:

  • WRACAMY NA KSIĘŻYC | Misja Artemis I gotowa do startu
  • WYBORY W KENII | Jakim prezydentem będzie William Ruto?

Nowe odcinki podkastu realizujemy dzięki Waszemu wsparciu. Dołącz do zbiórki na Patronite>>>

JAGIELSKI STORY | W tym cyklu podkastów przyglądamy się światu z bliska. Co dwa tygodnie informacje o najważniejszych wydarzeniach przeplatają się tu z historiami i anegdotami z podróży i pracy jednego z najwybitniejszych polskich reporterów i korespondentów wojennych.

Na podkast zapraszają: Wojciech Jagielski i Krzysztof Story.

 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter