Reklama

Irlandia nie jest pierwsza

Irlandia nie jest pierwsza

08.06.2015
Czyta się kilka minut
„TP” 22 / 2015
D

Do zamieszczonej przez „TP” notki na temat referendum w sprawie małżeństw jednopłciowych w Irlandii wkradł się błąd. Autor stwierdza: „Jeśli tak się stanie, Irlandia będzie pierwszym krajem w UE z instytucją małżeństw jednopłciowych”. W rzeczywistości Irlandia będzie czternastym krajem Unii z taką instytucją! Związki partnerskie natomiast zalegalizowane są w kolejnych kilkunastu państwach Europy. Irlandia jest jedynie pierwszym krajem, w którym takie regulacje prawne (małżeństwa jednopłciowe) zostaną wprowadzone za pomocą powszechnego referendum.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]