Reklama

Film i muzyka

Film i muzyka

07.05.2012
Czyta się kilka minut
Ostatni „Dzień Tischnerowski” to spotkanie z muzyką i filmem.
Fot. Andrzej Bialik
S

Stowarzyszenie „Drogami Tischnera” zaproponowało niecodzienną formę kontaktu z tekstami swojego patrona, zachęcając młodych, by najważniejsze dla nich fragmenty... zaśpiewali. Na scenie krakowskiej PWST odbył się finał konkursu „Jak wyśpiewać mądrość?”. 10 zespołów wykonywało teksty Tischnera w różnych gatunkach muzycznych – można było posłuchać melodii góralskich, muzyki weselnej i autorskich kompozycji uczestników. Wielkie wrażenie wywarł teatr osób niepełnosprawnych „Bez kurtyny” z Torunia, który przedstawił spektakl ukazujący ludzi rozdartych przez złudzenia. Wojciech Bonowicz mówił po przedstawieniu: „połowa widowni płakała”.

Po kilku latach nieobecności do programu Dni Tischnerowskich wróciły pokazy filmowe. Wybór filmów ilustrował różne spotkania Tischnera i z Tischnerem. Oglądaliśmy film wspomnieniowy, nagranie przedstawiające zapis seminarium dla studentów Wydziału...

1265

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]