Reklama

Ewangelia trochę inaczej

Ewangelia trochę inaczej

11.12.2005
Czyta się kilka minut
Szczęśliwi rodzice, którzy nie mają wątpliwości, jak wychowywać dzieci. Szczęśliwi, choć szczęście to może okazać się z czasem pozorne. Pozorne, bo usypiające. Tymczasem wychowywanie to rzecz dynamiczna: skoro otoczenie wokół dziecka zmienia się nieustannie, coraz szybciej, to warto też ciągle zastanawiać się, jak - przykładowo - dziecku w wieku przedszkolnym przekazywać wiarę. Jak tłumaczyć religię na jego język, by trafiała nie poprzez nakazy i zakazy (słynna pedagogika strachu), ale niejako w sposób naturalny.
T

Tego naprawdę niełatwego zadania podjął się ks. Tomasz Węcławski. W 1997 r. w Wydawnictwie Znak ukazała się jego “Ewangelia dla dzieci" w formie tradycyjnej, to znaczy książkowej: najważniejsze wydarzenia ze wszystkich Ewangelii ujęte w formie kilkudziesięciu opowiadań. Teraz poznański teolog sięgnął po nową formę: w wydawnictwie Hlondianum (specjalizującym się w pomysłowych religijnych “pomocach wychowawczych" dla najmłodszych) ukazał się kalendarz ewangeliczny na rok 2006 wraz z dwiema płytami CD, zawierającymi 27 opowieści ewangelicznych w opracowaniu ks. Węcławskiego. Kalendarzowi towarzyszą naklejki do nalepiania na kartach kalendarza.

Pomysł genialny w swej prostocie. Rodzice zawsze chyba mieli kłopot z przekazem Ewangelii; co zrobić, by stał się zrozumiały dla dzieci? Pomysł ks. Węcławskiego to coś więcej niż tylko kalendarz i więcej niż zabawa. To...

2641

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]