Reklama

Dwója z wypracowania

Dwója z wypracowania

07.04.2009
Czyta się kilka minut
Krystyna Janda: Siedziałam za kulisami ubrana w kostium, całkiem w środku pusta, ale wyszłam na scenę i zagrałam. To było moim obowiązkiem. Czy zna pani kobietę, która po śmierci kogoś bliskiego nie pójdzie do biura? Rozmawiała Katarzyna Kubisiowska
K

Katarzyna Kubisiowska: Dobrze Pani pamięta swoją młodość?

Krystyna Janda: Znakomicie. W okolicach dwudziestki  podejmowałam kluczowe wybory. Kończyłam liceum plastyczne, a zdecydowałam się, że naukę będę kontynuowała gdzie indziej - że zdam do szkoły teatralnej i to będzie moje miejsce. Nagle weszłam w całkowicie inne środowisko. To był chyba najważniejszy moment w moim życiu.

To był trudny czas?

Trudny to był okres szkoły podstawowej. Wtedy musiałam rozstać się z domem dziadków, w którym spędziłam kilka pierwszych lat życia, gdzie byłam kochana i szanowana. Tam był raj. Nie podobał mi się przyjazd do Warszawy, gdzie miałam rozpocząć naukę. Późniejsze wybory, które podejmowałam wyłącznie ja sama, były o wiele prostsze.

***

Jacy dzisiaj są młodzi ludzie...

17156

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]