Reklama

Duma kroczy na końcu

Duma kroczy na końcu

26.02.2018
Czyta się kilka minut
KRYSTYNA i BRONISŁAW STOCHOWIE: Gdy Kamil zaczynał wygrywać, ogłoszono go Małyszem. A on powtarzał: „Ja jestem Kamil Stoch. Tworzę własną historię”.
Krystyna i Bronisław Stochowie, Ząb k. Zakopanego, 23 lutego 2018 r. BARTEK SOLIK DLA „TP”
B

BARTEK DOBROCH: Radość czy ulga?

BRONISŁAW STOCH: Ulga, że skończyło się szczęśliwie. Że ten pompowany od dawna balon oczekiwań medalowych na olimpiadzie nie pękł, tylko zdołał się urzeczywistnić, przynajmniej w części. Nie wiadomo tylko, która duma narodowa została dopieszczona, ta prawdziwa czy ta fałszywa. Zawsze się nad tym zastanawiamy, dla ilu kibiców skoki to głównie sport, a dla ilu euforia podsycana nacjonalizmem.

Premier mówił do naszej ekipy przed odlotem do Korei: „Wasza walka na skoczni jest walką dla Polski”.

KRYSTYNA STOCH: Jako lekarstwo na całe zło. Lek na niedosyt. Baliśmy się, czy chłopcy to wytrzymają. Ciężar narastał. Czuliśmy go tu na własnych barkach, mając świadomość, że tak długo nie ma medalu, że właściwie wszystko spoczywa w ich rękach.

Większy byłby stres kibicować tam?

BS...

13820

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]