Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Druga ormiańska rewolucja

Druga ormiańska rewolucja

14.05.2018
Czyta się kilka minut
Bez jednego strzału, bez jednej wybitej witryny, w Armenii doszło do rewolucji i obalenia „układu zamkniętego”, który rządził od ćwierć wieku. Nowym premierem został przywódca buntu.
Nowy premier Armenii Nikol Paszinian, tutaj jeszcze jako lider protestów na wiecu w Erywaniu, 25 kwietnia 2018 r. GLEB GARANICH / REUTERS / FORUM
G

Gdyby nie barykady przegradzające główne ulice Erywania, gdyby nie liczni dziennikarze z całego świata i kordony policji wokół najważniejszych urzędów – można by pomyśleć, że w armeńskiej stolicy trwa nie rewolucja, lecz zabawa. Taka, na którą ściągnęła młodzież z całego kraju, aby – wymachując flagami i balonikami w narodowych barwach – przemierzać miasto w karnawałowych pochodach.

Za dnia demonstranci paradowali po Erywaniu, unieruchamiając na całe godziny główne ulice i skrzyżowania. I choć miasto dusiło się w korkach, nikt nie zwracał się przeciwko nim. Przeciwnie, z każdym dniem przybywało uczestników pochodów i manifestacji. Z paru tysięcy szybko zrobiło się kilkanaście, potem kilkadziesiąt. Aż ostatniego dnia, 1 maja, gdy młodzi sparaliżowali już nie tylko stolicę, lecz cały kraj, na wieczorny wiec na placu Republiki przyszło ponoć ćwierć miliona ludzi.

Układ...

16215

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]