Reklama

Dramat w Teksasie

Dramat w Teksasie

06.11.2017
Czyta się kilka minut
AUSTIN AMERICAN / STATESMAN / EAST NEWS
T

To największy taki dramat w historii stanu Teksas: w minioną niedzielę do kościoła baptystów w liczącej 400 mieszkańców wsi Sutherland Springs wszedł 26-letni mężczyzna z karabinem i otworzył ogień. Zabił 26 osób i ranił ponad 20 (sam też zginął). W dobę po dramacie nieznane były jego motywy; wiadomo, że trzy lata temu zwolniono go karnie z wojska. Dramat wydarzył się pięć tygodni po tym, jak w Las Vegas także pojedynczy sprawca zabił 58 osób na koncercie muzyki country. ©(P)

Na podst. AFP, DPA

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]