Reklama

Ładowanie...

Dramat w Teksasie

Dramat w Teksasie

06.11.2017
Czyta się kilka minut
AUSTIN AMERICAN / STATESMAN / EAST NEWS
T

To największy taki dramat w historii stanu Teksas: w minioną niedzielę do kościoła baptystów w liczącej 400 mieszkańców wsi Sutherland Springs wszedł 26-letni mężczyzna z karabinem i otworzył ogień. Zabił 26 osób i ranił ponad 20 (sam też zginął). W dobę po dramacie nieznane były jego motywy; wiadomo, że trzy lata temu zwolniono go karnie z wojska. Dramat wydarzył się pięć tygodni po tym, jak w Las Vegas także pojedynczy sprawca zabił 58 osób na koncercie muzyki country. ©(P)

Na podst. AFP, DPA

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]