Reklama

Domek na jesionie

Domek na jesionie

12.12.2016
Czyta się kilka minut
Chyba każdy z nas marzył kiedyś o domku na drzewie – miejscu bliżej nieba, zieleni, zanurzonym w innej czasoprzestrzeni.
Fot. Alicja Kielan / ESK WROCŁAW
A

Artyści przy wsparciu mieszkańców zbudowali właśnie taki ogólnodostępny domek – spełnienie marzeń dzieci i niejednego dorosłego, czyli przestrzeń wolności i zabawy. Z domku mogą korzystać wszyscy mieszkańcy, niezależnie od wieku, zainteresowań czy przekonań politycznych. Nie trzeba się zapisywać, odbierać kluczy i rezerwować miejsca. Można przyjść z psem, kotem i rybkami. Odrobić lekcje, wypić lemoniadę czy zwyczajnie posiedzieć i przyjemnie spędzić czas. Po prostu przez chwilę pobyć szczęśliwym. ©

CECYLIA MALIK jest malarką, performerką, kuratorką, edukatorką i aktywistką. Autorka wielu wystaw i projektów artystycznych, m.in. Ikonostas Miasto, Koncert u Pana Żula, „365 Drzew” i „6 Rzek”. Jest laureatką nagrody publiczności Kulturalne Odloty 2010, przyznawanej przez krakowską „Gazetę Wyborczą”. W 2012 r. stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

NIEDZIELNI to kolektyw artystyczno-aktywistyczny z Krakowa. Ich głównym polem działania jest miasto, a w szczególności jego nieoczywiste przestrzenie: dzikie lasy i rzeki. Uważają, że krajobraz nie jest na sprzedaż, a przestrzeń to dobro wspólne. Zajmują się organizowaniem akcji i protestów w obronie przyrody i wspólnego dziedzictwa.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]