Reklama

Do Starego Diabła

Do Starego Diabła

26.12.2015
Czyta się kilka minut
„TP” 50 / 2015
C

Co się z tobą dzieje, skąd taka skromność? Czyżbyś zanielał?

Przecież te wszystkie piękne hasła, które wyliczasz w liście „Czas rewolucji”, nie wzięły się znikąd. To twoja robota. Pewnie, że znalazłeś wielu pomocników, tak w ludzie, jak i w hierarchii Kościoła. Tych, co wolą Króla niż Baranka. Ale takich efektów bez ciężkiej twojej pracy by nie było. Przecież już dziecko wie, co jest dobrem, a co złem. Zapisał im to w duszy Ojciec Cieśli.

Pracuj więc dalej, bo epoka technologicznego barbarzyństwa dopiero się zaczęła. Trzeba konsekwentnie podsycać pychę u hierarchów, a lenistwo u maluczkich. Znasz swój fach, wiesz, jak trafiać w słabe punkty, więc niech Cię nie rozleniwia ta wspaniała atmosfera „nie tylko w nadwiślańskim kraju”. Pilnuj się!

Twój wierny stary... Czytelnik

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]