Reklama

Dlaczego praca nad rezydencjami artystycznymi jest tak zajmująca?

Dlaczego praca nad rezydencjami artystycznymi jest tak zajmująca?

13.06.2016
Czyta się kilka minut
W

W moim przypadku, jak sądzę, zainteresowanie nią bierze się z mojej nieustannej fascynacji procesem kreatywnym. To właśnie faza oceniania i dyskusji interesuje mnie najbardziej, jako przeciwieństwo „końcowego produktu”. Kolejną ważną motywacją jest dla mnie to, że mam do czynienia z żywymi artystami (w przeciwieństwie do artystów zmarłych), oraz to, że jestem w stanie wspomagać realizację projektów w ramach ustalonego czasu, który może się rozciągnąć poza rezydencję za sprawą jakości relacji wypracowanych podczas okresu rezydencji. Pracując za każdym razem z bardzo zróżnicowaną paczką artystów na wszelkich etapach kariery.

NATHALIE ANGLÈS – kuratorka i krytyk sztuki, dyrektorka Residency Unlimited w Nowym Jorku.

RESIDENCY UNLIMITED (RU)
Residency Unlimited (RU) powstało w 2009 r. w Caroll Gardens na Brooklynie. Umożliwia artystom oraz kuratorom pobyt w Nowym Jorku, zdobycie kontaktów, realizację i prezentację prac oraz przygotowanie wystaw. W 2015 r. gościło 50 osób. Od ubiegłego roku Residency Unlimited gości w Nowym Jorku laureata konkursu „Artystyczna Podróż Hestii”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]