Reklama

Ładowanie...

Dla pracy i domu

Dla pracy i domu

06.06.2004
Czyta się kilka minut
Wspólnota Emaus jest miejscem wspólnej pracy i domem osób kiedyś bezdomnych. Zbieramy w Krakowie używane przedmioty: meble, pralki, lodówki, odzież, zabawki, bibeloty, książki, płyty, sprzęt AGD i RTV, wyposażenie mieszkań, sprzęt sportowy, rowery, narty, inne przedmioty użytkowe i dekoracyjne. Potem je odnawiamy, przywracając im wartość, a na końcu sprzedajemy podczas kiermaszu Wspólnoty Emaus, z którego dochody finansują utrzymanie Wspólnoty. Regularnie wspomagamy też ubogie nowohuckie i krakowskie rodziny, przekazując im nieodpłatnie meble, sprzęt AGD, przedmioty użytku codziennego. Co miesiąc przekazujemy blisko 100 euro na rzecz tworzącej się Wspólnoty pod Lwowem. Z okazji zbliżającego się dnia dziecka dofinansowaliśmy wyjazd 40 dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 6 w Krakowie do Dąbrowy Gościnnej.
W

Wszystkich krakowian, którzy chcieliby nam oddać niepotrzebne przedmioty, prosimy o kontakt: tel. 642-24-68. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do współpracy: os. Willowe 29, Kraków 31-902; ul. Szwedzka 18, Nowy Sącz 33-300 (tel. /0-18/ 443-89-80).

MAGDALENA BUDNICZENKO w imieniu STOWARZYSZENIA i WSPÓLNOTY EMAUS z Krakowa

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]