Reklama

Dla Kresów

Dla Kresów

25.09.2006
Czyta się kilka minut
Na Wołyniu, przy trakcie Łuck-Pińsk, leżą Kołki - ni to wieś, ni miasteczko. Po licznej przed wojną społeczności polskiej pozostały tam fundamenty kościoła i rozległy plac dawnego cmentarza rzymskokatolickiego, gdzie znalazłem szczątki nagrobków z piaskowca. Była tam też kwatera legionowa - pamiątka bojów z lat 1915-16, którą, niestety, zrównano z ziemią. Cywilną część należałoby ogrodzić i zakrzewić, resztki nagrobków zebrać wokół krzyża. Trudno jednak rozpoczynać prace nie zasięgając wpierw opinii rodzin stamtąd się wywodzących. Proszę więc o kontakt:
W

WŁADYSŁAW BARAŃSKI ul. Ciosnowska 64, Zgierz 95-100

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]