Reklama

Dla historyków i polonistów

Dla historyków i polonistów

04.07.2006
Czyta się kilka minut
O stypendium Funduszu im. Stanisława Lama mogą ubiegać się osoby specjalizujące się w historii literatury polskiej i krytyce literackiej, którym dla kontynuowania pracy niezbędny jest krótki pobyt w Paryżu i korzystanie z tutejszych bibliotek i archiwów; osoby te znają język francuski i nie mieszkają w Paryżu ani regionie paryskim. Zainteresowanych prosimy o przesyłanie, do 28 lutego 2007 r., umotywowanych podań z życiorysem, wykazem publikacji lub opiniami osób kompetentnych pod adresem Komisji Stypendialnej Funduszu im. Stanisława Lama: Société Historique et Littéraire Polonaise; 6, quai d'Orléans, 75004 Paris. Stypendium wynosi tysiąc euro. Fundusz nie pokrywa kosztów podróży, nie zapewnia też mieszkania w Paryżu. Przed przyjazdem do Francji stypendyści muszą ubezpieczyć się na wypadek choroby.
T

Te same zasady i adres kontaktowy obowiązują także w przypadku Funduszu im. Jana i Suzanne Brzękowskich, przyznającego stypendium w wysokości tysiąca euro, o które mogą ubiegać się osoby zajmujące się historią Polski.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]