Reklama

Ładowanie...

Dla historyków i polonistów

Dla historyków i polonistów

04.07.2006
Czyta się kilka minut
O stypendium Funduszu im. Stanisława Lama mogą ubiegać się osoby specjalizujące się w historii literatury polskiej i krytyce literackiej, którym dla kontynuowania pracy niezbędny jest krótki pobyt w Paryżu i korzystanie z tutejszych bibliotek i archiwów; osoby te znają język francuski i nie mieszkają w Paryżu ani regionie paryskim. Zainteresowanych prosimy o przesyłanie, do 28 lutego 2007 r., umotywowanych podań z życiorysem, wykazem publikacji lub opiniami osób kompetentnych pod adresem Komisji Stypendialnej Funduszu im. Stanisława Lama: Société Historique et Littéraire Polonaise; 6, quai d'Orléans, 75004 Paris. Stypendium wynosi tysiąc euro. Fundusz nie pokrywa kosztów podróży, nie zapewnia też mieszkania w Paryżu. Przed przyjazdem do Francji stypendyści muszą ubezpieczyć się na wypadek choroby.
T

Te same zasady i adres kontaktowy obowiązują także w przypadku Funduszu im. Jana i Suzanne Brzękowskich, przyznającego stypendium w wysokości tysiąca euro, o które mogą ubiegać się osoby zajmujące się historią Polski.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]