Reklama

Co z Komunią na rękę?

Co z Komunią na rękę?

06.03.2008
Czyta się kilka minut
"Watykan nie przygotowuje żadnego dokumentu, który znosiłby Komunię św. na rękę" - zapewnił w rozmowie z austriacką agencją Kathpress sekretarz watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów abp Albert Malcolm Ranjith. Zdementował w ten sposób doniesienia dziennika "La Stampa", który powołując się na jego wypowiedzi sugerował, że Stolica Apostolska planuje odejście od niektórych reform liturgicznych Soboru Watykańskiego II.
Fot. KNA-BILD
Z

Zgodnie z nimi, Kościoły lokalne mogą same decydować, czy wierni będą przyjmować Komunię św. stojąc lub klęcząc, bądź otrzymywać ją na rękę.

159

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]