Reklama

Budujmy pomnik żywy, nie ze spiżu

Budujmy pomnik żywy, nie ze spiżu

24.04.2005
Czyta się kilka minut
Nie mogę powiedzieć, że zaskoczyli mnie rodacy swą postawą w dniach ciężkich zmagań Papieża z chorobą i po jego śmierci. Myśmy po prostu go kochali, odwzajemniając jego miłość do naszej wspólnej Ojczyzny, o której mówił do wszystkich ludzi podczas swych pielgrzymek do świata.
Koncert z okazji Dnia Papieskiego, Bydgoszcz, październik 2003 r.
P

Ponadto osobiście uważam, że naród nasz jest wierny Chrystusowi, Jego Kościołowi i konsekwentnie, mimo swych słabości (któż od nich jest wolny?) serio traktuje chrześcijaństwo. Jan Paweł II to wszystko dostrzegał w naszym narodzie jak nikt inny. Szacunek, miłość do Papieża - to owoc wspólnego dziejowego i aktualnego doświadczenia. Po jego odejściu trzeba tego ducha w narodzie bronić i to będzie najwspanialszy hołd składany Janowi Pawłowi II.

Ale to ogólne stwierdzenie trzeba przełożyć na konkrety. Jestem szczęśliwy, że jedna z inicjatyw została podjęta jeszcze za życia Papieża. Mam na myśli Fundację “Dzieło Nowego Tysiąclecia". Jej główny cel to stypendialne wsparcie udzielane zdolnej, dobrej, ale ubogiej młodzieży, pochodzącej zwłaszcza ze środowisk wiejskich, z myślą o tym, by dać jej szanse zbliżone do młodzieży, która żyje w korzystniejszych warunkach...

2530

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]