Reklama

Bez mojej zgody

Bez mojej zgody

21.12.2003
Czyta się kilka minut
Oświadczam, że wykorzystywanie mojej książki “Zwierzę niepolityczne" dla reklamowania księgarni “Antyk", mieszczącej się przy kościele Wszystkich Świętych w Warszawie, odbywa się bez mojej aprobaty. Nikt nie pytał mnie o zgodę na wykorzystanie mojej podobizny z okładki książki do takiej reklamy. Zażądałam zresztą zaniechania takich działań, zapewniając, że jeśli do tego nie dojdzie, będę zmuszona wystąpić na drogę sądową dla obrony swoich dóbr osobistych.
Z

Zbiór moich tekstów ukazał się (z inicjatywy studentów) w “Antyku", ponieważ inne wcześniej zainteresowane wydawnictwo ostatecznie odmówiło jego wydania. Nie oznacza to jednak, że popieram działalność wymienionej księgarni.

Prof. JADWIGA STANISZKIS (Warszawa)

280

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]