Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Bądźmy praktyczni

Bądźmy praktyczni

06.11.2017
Czyta się kilka minut
Unia Europejska powinna być silna i stanowcza w sprawach naprawdę ważnych.
ANTONI WITVICKI FOTO@FOTOTONI.PL
O

Obecnie priorytetami powinno być wsparcie rynku wewnętrznego, pogłębianie integracji w tym zakresie i jednocześnie dbanie o zrównoważony rynek poprzez zawarcie umów o wolnym handlu z Meksykiem i Japonią, a także wzmacnianie unii energetycznej, prace nad wspólną polityką migracyjną i nowym europejskim systemem azylowym oraz wspólną polityką bezpieczeństwa i obronności.

Nowa sytuacja po decyzji Wielkiej Brytanii o wystąpieniu z UE to impuls, by przejść od debat do decyzji. Możliwe jest zacieśnianie integracji na różnych jej poziomach, ale to nie może się równać Europie dwóch prędkości. Obywatele Unii z obawą patrzą na możliwość rozszerzenia. Musimy być w tej kwestii praktyczni, nie entuzjastyczni. Kraje Zachodnich Bałkanów będą mogły otrzymać perspektywę członkostwa, kiedy będą na to gotowe. Nie wiem, czy Turcja kiedykolwiek będzie w stanie dołączyć do Unii Europejskiej. Jednym z liderów przygotowań do integracji jest z kolei Czarnogóra. ©

DAVID MCALLISTER poseł do Parlamentu Europejskiego, przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych PE

Oprac. Katarzyna Tracz

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]