Reklama

9 - 16 sierpnia 2010

9 - 16 sierpnia 2010

17.08.2010
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
N

Nie manipulujmy krzyżem

Prymas Polski abp Józef Kowalczyk przewodniczył 15 sierpnia sumie odpustowej w Częstochowie w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pod jasnogórskim szczytem zgromadziło się ok. 100 tys. osób, z których część przybyła w pieszych pielgrzymkach. Najwięcej było pątników z pielgrzymki warszawskiej, która dotarła do sanktuarium poprzedniego dnia. "Brońmy się przed manipulowaniem krzyżem" - apelował Prymas Polski. "To, co widzimy, jest nieprzykładną, gorszącą manipulacją krzyża i proszę wszystkich, którzy w jakiś sposób się w to zaangażowali, aby zaprzestać tego" - dodał, wskazując na niedawne oświadczenie Prezydium Episkopatu i metropolity warszawskiego. Podkreślił, że "polityka jest sztuką budowania kompromisu, a nie tworzenia konfliktów".

Wniebowzięcie

...
7496

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]