Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

9 - 16 listopada 2009

9 - 16 listopada 2009

17.11.2009
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
S

Stwórca i Jego dzieło

Kościół to "dar, który pozwala nam żyć w historii tajemnicą Chrystusa, przyjmując w bruzdach naszej osobistej i wspólnotowej egzystencji ziarno Słowa Bożego, nasienie wieczności, które od wewnątrz przemienia ten świat i otwiera go na Królestwo Niebieskie" - powiedział Benedykt XVI przed modlitwą Anioł Pański 15 listopada. Nawiązał do przemówienia Jezusa o końcu czasów z Ewangelii św. Marka. "W mowie tej jest zdanie, które uderza jasnością syntezy: »Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą«. Pismo Święte nie zna dwuznaczności: całe stworzenie naznaczone jest skończonością, włącznie z elementami ubóstwionymi przez starożytne mitologie" - zauważył Papież. "Nie ma żadnego zamętu pomiędzy stworzeniem a Stwórcą, lecz wyraźna różnica. Poprzez to jasne odróżnienie Jezus stwierdza, że słowa Jego »nie przeminą...

7277

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]