Reklama

Ładowanie...

7 - 10 sierpnia 2010

03.08.2010
Czyta się kilka minut
Przed powrotem na ziemię
D

Dokumentalny, reż. Ar?nas Matelis, Niemcy/Litwa 2005, Planete, sobota 7 VIII, 22.25

Osiem miesięcy spędził wybitny litewski reżyser na oddziale dzieci chorych na białaczkę w jednym z wileńskich szpitali, gdzie przebywała jego córka. Mimo że jej leczenie zakończyło się sukcesem, Matelis powrócił tam z kamerą, by sfilmować inne dzieci zmagające się z chorobą. Powstał niezwykle subtelny, oszczędny w środkach dokument, obsypany nagrodami na najbardziej prestiżowych festiwalach z Lipskiem i Amsterdamem na czele.

Józef Skrzek - muzyka nie tylko filmowa

Koncert, TVP 2, niedziela 8 VIII, 23.25

W dniu zakończenia 4. Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" zobaczymy pierwszą część koncertu otwierającego tegoroczną imprezę w Kazimierzu nad Wisłą. Charyzmatyczny lider grupy SBB wykona z towarzyszeniem zespołu...

2150

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Black Friday: Dostęp 18-miesięczny
199,90 zł

540 zł 340 zł taniej w ofercie Black Friday (pół roku w prezencie)
Aż 547 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]