Reklama

5/09

5/09

27.01.2009
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
N

Nawrócenie

"Nawrócenie oznacza wiarę, że Jezus samego siebie wydał za mnie umierając na krzyżu, a zmartwychwstawszy żyje ze mną i we mnie" - powiedział Benedykt XVI w czasie modlitwy Anioł Pański. "Pozwalając Mu wziąć się za rękę, mogę wyjść z ruchomych piasków pychy i grzechu". W uroczystość Nawrócenia św. Pawła Papież podkreślił, że Apostoł był "żarliwym żydem i dlatego nie przeszedł od niewiary do wiary, nie musiał też porzucać wiary żydowskiej, by przylgnąć do Chrystusa", a jego doświadczenie "może być wzorem każdego autentycznego nawrócenia chrześcijańskiego". Na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan Benedykt XVI przewodniczył nieszporom w bazylice św. Pawła za Murami. "Nie ma prawdziwego ekumenizmu bez wewnętrznej przemiany. Bo z nowości ducha, z zaparcia się samego siebie i z nieskrępowanego wylania miłości rodzą...

8293

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]