Reklama

32/08

32/08

05.08.2008
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
W

W górach

Do Bressanone, gdzie Benedykt XVI spędza wakacje, na niedzielną modlitwę "Anioł Pański" przyjechało 16 tys. osób. Papież przypomniał, że mija 30. rocznica śmierci Pawła VI. "Prowadził on Kościół do kontemplacji oblicza Chrystusa, co było też jednym z głównych celów nauczania Soboru Watykańskiego II". Papież wezwał do traktowania nauczania Pawła VI jako skarbu w życiu Kościoła. Pozdrowił uczestników rozpoczynających się 8 sierpnia Igrzysk Olimpijskich. "Z wielką sympatią śledzę to wielkie spotkanie sportowe - najważniejsze i najbardziej oczekiwane na skalę światową - i życzę gorąco, aby dało ono społeczności międzynarodowej cenny przykład koegzystencji osób różnego pochodzenia, przy poszanowaniu wspólnej godności" - podkreślił.

Drugi tydzień wakacji we włoskim Tyrolu mija Papieżowi pod znakiem pracowitości i...

10485

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]