Reklama

Ładowanie...

31 października - 4 listopada 2010

26.10.2010
Czyta się kilka minut
Zanim przeklną nas dzieci
D

Dokumentalny, reż. Jean-Paul Jaud, Francja 2007, Planete, niedziela 31 X, cz. I 20.45, cz. II 21.50

Jesteśmy tym, co jemy - to już nie tylko popularne porzekadło, ale i zastraszająca prawda o zawartości naszych talerzy. Całą niemal tablicę Mendelejewa, z kadmem, ołowiem czy rtęcią, znaleźć możemy w codziennym jadłospisie. Ale twórcy filmu nie poprzestają na alarmujących danych. Pokazują także, co należy zrobić, w skali makro i mikro, by zmniejszyć rozprzestrzenianie się chorób cywilizacyjnych wywoływanych chemicznym "ulepszaniem" produktów spożywczych.

Ballady jazzowe Tomasza Stańki

Koncert, TVP Kultura, poniedziałek 1 XI, 16.40

Jeśli już włączać telewizor w takim dniu, to po to tylko, by posłuchać ulubionych ballad wybranych i zagranych przez mistrza trąbki. Znajdzie się wśród nich "Body and...

2122

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]