Reklama

Ładowanie...

29-30 września 2010

21.09.2010
Czyta się kilka minut
Hockney o fotografiach i innych sprawach
D

Dokumentalny, reż. Paul Joyce, Wielka Brytania 2009, Planete, środa 29 IX, 19.15

Mało który ze współczesnych artystów z takim powodzeniem potrafi wykorzystywać najrozmaitsze narzędzia: od malarstwa, poprzez grafikę, na fotografii i scenografii skończywszy. U Davida Hockneya granice sztuk zacierają się, a popkultura i kultura "wysoka" stają się jednym. Film zrealizowany przez jednego z najwybitniejszych znawców twórczości brytyjskiego artysty odsłania przed nami tajniki jego pracy.

Wrześniowy numer

Dokumentalny, reż. R. J. Cutler, USA 2009, HBO 2, środa 29 IX, 22.00, piątek 1 X, 23.25

Diabeł nie tylko ubiera się u Prady, ale musiał wymyślić kolorowy magazyn, który potrafi liczyć sobie 840 stron, ważyć dobre kilka kilogramów i być absolutną modową wyrocznią dla milionów kobiet na całym świecie....

2045

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]