Reklama

25 luty - 2 marca

25 luty - 2 marca

19.02.2008
Czyta się kilka minut
Zbig - Zbigniew Rybczyński
D

Dokumentalny, reż.: Natalia Koryncka-Gruz, Polska 2000, TVP 2, poniedziałek

25 II, 00.10

Przy okazji rozdania Oscarów warto przypomnieć jednego z polskich zdobywców tej statuetki. Rybczyński otrzymał ją w 1983 r. za krótkometrażowy film "Tango". Odtąd jest twórcą o międzynarodowej renomie, artystą, badaczem i wynalazcą, który garściami czerpie z nowych technologii, a jednocześnie nie przestaje zadawać sobie pytań najważniejszych.

Czy warto było tak żyć

Dokumentalny, reż.: Alina Czerniakowska, Polska 2007, TVP 1, środa 27 II, 00.55

Miał 37 lat, kiedy wyrokiem Sądu Wojskowego został skazany na śmierć. Wyrok wykonano w dwa lata po zakończeniu wojny; do dzisiaj nie wiadomo, gdzie spoczywają szczątki. Bohaterem dokumentalnej serii "Na własne oczy" jest Stanisław Sojczyński "Warszyc",...

2104

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]