Reklama

23 - 30 sierpnia 2010

23 - 30 sierpnia 2010

31.08.2010
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
P

Powołanie do zbawienia a deportacja Romów

"Kościoła nie należy postrzegać jako stronnictwa politycznego. Pragnie on jedynie przedstawić swe stanowisko w sprawie tego, co dotyczy prawa moralnego i nauczania społecznego" - stwierdził abp Agostino Marchetto. Sekretarz Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących odniósł się w ten sposób do francuskich reakcji na słowa Benedykta XVI. Papież 29 sierpnia pozdrawiając Francuzów przypomniał o powołaniu wszystkich ludzi do zbawienia, co stanowi wezwanie do otwarcia, wzorem Chrystusa, na ludzi każdej narodowości i języka. Rodziny wezwał do wychowywania dzieci "w duchu braterstwa". Słowa Papieża odczytano w kontekście przymusowej repatriacji Cyganów z Francji.

ŚWIAT

Pakistan: biskupi w konwoju

...
4900

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]