Reklama

20/08

20/08

13.05.2008
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
N

Narodziny Kościoła

Pięćdziesiątnica była momentem narodzin Kościoła "nie z woli człowieka, lecz z mocy Ducha Bożego" - przypomniał Benedykt XVI podczas Mszy św. w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Podkreślił, że od początku oczywiste było, że "Duch ten daje życie wspólnocie, która jest zarazem jedna i powszechna, przezwyciężając tym samym przekleństwo wieży Babel". "Kościół katolicki nie jest zatem federacją Kościołów, ale jedyną rzeczywistością: pierwszeństwo ontologiczne należy się Kościołowi powszechnemu. Wspólnota, która nie byłaby w tym znaczeniu katolicka, nie byłaby nawet Kościołem" - zaznaczył Benedykt XVI. Powiedział także, że "pokój Chrystusa szerzy się jedynie przez odnowione serca pojednanych mężczyzn i kobiet, którzy stają się sługami sprawiedliwości, gotowymi szerzyć w świecie pokój przy użyciu samej tylko siły prawdy...

10627

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]