Reklama

2 - 9 lipca 2009

2 - 9 lipca 2009

07.07.2009
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
K

Kiedy leje się krew

W czasie rozważania przed modlitwą Anioł Pański w Rzymie Benedykt XVI mówił o znaczeniu Ofiary Krwi Chrystusa. Nawiązując do Księgi Rodzaju i zapowiedzi, "że krew Abla, zabitego przez brata Kaina, woła do Boga z ziemi", podkreślił, że we współczesnym świecie "nadal leje się ludzka krew w rezultacie przemocy, niesprawiedliwości i nienawiści". "Kiedy ludzie nauczą się, że życie jest święte i należy tylko do Boga? Kiedy zrozumieją, że jesteśmy wszyscy braćmi?".

Filary kapłaństwa

"Misja każdego kapłana zależy przede wszystkim od świadomości sakramentalnej rzeczywistości jego »nowego bytu«. Od przekonania o własnej tożsamości, zbudowanej nie sztucznie, lecz bezinteresownie i w boski sposób danej i przyjętej, zależy stale odnawiany entuzjazm kapłana w stosunku do...

5843

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]