Reklama

2 - 8 marca 2010

09.03.2010
Czyta się kilka minut
Zmarli:
J

Językoznawczyni profesor Krystyna Pisarkowa. Była wykładowcą na Uniwersytecie Jagiellońskim, autorką ponad 300 publikacji, m.in. "Historii składni języka polskiego", "Języka według Junga", "Pragmatyki przekładu". Aktor Bohdan Ejmont zmarł w wieku 82 lat. Związany zawodowo głównie z Teatrem Ateneum w Warszawie. Szerszej publiczności znany m.in. z roli inżyniera Beka w "Czterdziestolatku".

Uniłowski laureatem nagrody im. Wyki

Krzysztof Uniłowski, krytyk literacki, literaturoznawca, pracownik Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej Uniwersytetu Śląskiego i redaktor kwartalnika "FA-art" został tegorocznym laureatem Nagrody im. Kazimierza Wyki. Nagroda za osiągnięcia w dziedzinie krytyki literackiej, eseistyki i historii literatury istnieje od 1980 roku, a jej laureatami byli m.in. Franciszek Ziejka, Zbigniew Herbert, Marian...

2750

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]