Reklama

Ładowanie...

19 - 25 września 2009 r.

15.09.2009
Czyta się kilka minut
Niedziela z Witkacym
B

Blok programowy, TVP Kultura, niedziela 20 IX, od 17.05, poniedziałek 21 IX, od 13.15

Witkacego nigdy dosyć. 18 września mija 70 lat od jego samobójczej śmierci. Z tej okazji w studiu TVP Kultura wywoływany będzie duch artysty. Oprócz dyskusji i filmów dokumentalnych przypomniany zostanie film "W starym dworku, czyli niepodległość trójkątów" Andrzeja Kotkowskiego z 1984 roku oraz teksty Witkacego z "Regulaminu Firmy Portretowej".

Wszystko prawie o wyprawie

Dokumentalny, reż. Dariusz Załuski, Polska 2006, Planete, wtorek 22 IX, 20.45

Idąc śladami tragicznie zmarłej Wandy Rutkiewicz, w 2005 roku wybitna himalaistka Anna Czerwińska wyrusza na ośmiotysięcznik K2. Towarzyszy jej z kamerą Dariusz Załuski, rejestrując przebieg wyprawy - jej najbardziej dramatyczne momenty i codzienny mozół. Zdobywczyni...

1989

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]