Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

06.02.2023
Czyta się kilka minut
1 – 6 lutego
Joe Biden / PATRICK SEMANSKY / AP / EAST NEWS
W

WILLA PLUS

Fundacje powiązane z politykami PiS uzyskały wielomilionowe dotacje na zakup lub remont nieruchomości w atrakcyjnych lokalizacjach – poinformował TVN24, który przeanalizował przepływy pieniędzy w konkursie ministerstwa edukacji. Dziennikarze nazwali proceder programem „willa plus”, a w przekazaniu pieniędzy nie przeszkodziły nawet błędy we wnioskach konkursowych i negatywne opinie oceniającej je komisji.

POROZUMIENIE

Związana niegdyś z Jarosławem Gowinem partia Porozumienie zdecydowała o połączeniu z zabiegającą o rolniczy elektorat AgroUnią Michała Kołodziejczaka. Decyzja nie zapadła jednogłośnie, sondaże nie wróżą ugrupowaniu przekroczenia progu.

NIEPOROZUMIENIE

Szef MON Mariusz Błaszczak nie klękał przed sztandarem UPA – poinformował resort, nawiązując do relacji z podróży wicepremiera do Kijowa. Błaszczak złożył wiązankę kwiatów pod tzw. ścianą poległych, a budząca w Polsce kontrowersje flaga znajdowała się w sąsiedniej części muru.

PRZYLOT

À propos podróży: Kancelaria Prezydenta potwierdza, że w najbliższym czasie do Polski przyleci Joe Biden, a w USA media informują, że amerykański przywódca wybierze się do Europy w okolicy rocznicy rosyjskiego ataku na Ukrainę.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]