Reklama

18 - 23 września 2010

18 - 23 września 2010

14.09.2010
Czyta się kilka minut
Idź, diable, precz!
D

Dokumentalny, reż. Abigail Disney, Gini Reticker, USA 2008, Planete, sobota 18 IX, 22.40

Trudno wyobrazić sobie silne kobiece lobby w takim miejscu jak Afryka, a w szczególności targana zbrojnymi konfliktami Liberia. Tu jednak narodził się bezprecedensowy ruch Liberian Mass Action for Peace, którego działaczki, zarówno chrześcijanki, jak i muzułmanki, w 2003 roku osiągnęły całkiem wymierne efekty w bolesnych negocjacjach pokojowych.

W roli Boga

Teatr TV, reż. Tomasz Wiszniewski, Polska 2010, TVP 1, poniedziałek 20 IX, 21.30

Sztuka amerykańskiego pisarza Marka St. Germaina trafia u nas na szczególny czas, choć temat transplantologii i związane z nim moralne dylematy pozostają gorące nie od dziś. Jak najbardziej efektywnie wykorzystać przekazany szpitalowi organ? Jakie życie ma wartość wyższą od...

2032

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]