Reklama

18 - 23 września 2010

18 - 23 września 2010

14.09.2010
Czyta się kilka minut
Idź, diable, precz!
D

Dokumentalny, reż. Abigail Disney, Gini Reticker, USA 2008, Planete, sobota 18 IX, 22.40

Trudno wyobrazić sobie silne kobiece lobby w takim miejscu jak Afryka, a w szczególności targana zbrojnymi konfliktami Liberia. Tu jednak narodził się bezprecedensowy ruch Liberian Mass Action for Peace, którego działaczki, zarówno chrześcijanki, jak i muzułmanki, w 2003 roku osiągnęły całkiem wymierne efekty w bolesnych negocjacjach pokojowych.

W roli Boga

Teatr TV, reż. Tomasz Wiszniewski, Polska 2010, TVP 1, poniedziałek 20 IX, 21.30

Sztuka amerykańskiego pisarza Marka St. Germaina trafia u nas na szczególny czas, choć temat transplantologii i związane z nim moralne dylematy pozostają gorące nie od dziś. Jak najbardziej efektywnie wykorzystać przekazany szpitalowi organ? Jakie życie ma wartość wyższą od...

2032

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]