Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

16/08

16/08

15.04.2008
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
M

Małżeństwo jako powołanie misyjne

"Dziękujmy Bogu za tych naszych braci, którzy poświęcają się całkowicie posłudze duszpasterskiej, przypieczętowując czasem wierność Chrystusowi ofiarą życia" - powiedział Benedykt XVI przed niedzielną modlitwą "Regina Caeli", nawiązując do przypadającego w tym dniu Światowego Dnia Modlitw o Powołania. Papież wspomniał dwóch zakonników zabitych kilka dni temu w Gwinei i Kenii. Zaznaczył jednak, że powołanie misyjne nie wyczerpuje się w powołaniu kapłańskim i zakonnym. "Nie należy zapominać, że również małżeństwo chrześcijańskie jest powołaniem misyjnym: małżonkowie są bowiem wezwani do życia Ewangelią w rodzinach, w środowisku pracy, we wspólnotach parafialnych i obywatelskich" - powiedział Benedykt XVI. W orędziu ogłoszonym z okazji 45. Światowego Dnia Modlitw o Powołania Papież napisał, że "dar wiary...

10264

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]