Reklama

16 - 23 czerwca 2009

16 - 23 czerwca 2009

23.06.2009
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
P

Papież u ojca Pio

"Dla świętego Brata z Gargano troska o duszę i nawrócenie grzeszników były pragnieniem, które trawiło go aż do śmierci" - powiedział Benedykt XVI podczas pielgrzymki do San Giovanni Rotondo (21 czerwca). Odprawił Mszę dla 50 tys. wiernych, spotkał się z ponad 7 tys. młodych oraz z lekarzami i pacjentami Domu Ulgi w Cierpieniu, wybudowanego na polecenie ojca Pio. "Tak jak Jezus, o. Pio decydującą walkę stoczył nie z ziemskimi nieprzyjaciółmi, lecz z duchem zła. (...) Chcę dzisiaj utwierdzić was w wierności misji, odziedziczonej po waszym umiłowanym Ojcu" - powiedział Papież. Specjalne słowa skierował do kapłanów: "Dawajcie świadectwo, jak o. Pio, świętości; nie lekceważcie sakramentu spowiedzi!". Relacja z pielgrzymki Papieża na ­www.tygodnik.onet.pl.

Wzór dla polityka

...
6501

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]