Reklama

16 - 23 czerwca 2009

16 - 23 czerwca 2009

23.06.2009
Czyta się kilka minut
18 czerwca zmarł Ralf Dahrendorf
-

- wybitny socjolog, filozof i komentator polityczny. Współtworzył teorię socjologiczną, według której konflikt jest nieuchronną konsekwencją nierównego podziału władzy między organizacjami społeczeństwa przemysłowego. Mieszkając w Anglii od 1946 r., Dahrendorf brał udział w debatach, które przyczyniły się do demokratyzacji powojennych Niemiec. Napisał m.in. "Rozważania nad rewolucją w Europie" (1991), w których podkreślał znaczenie przełomu 1989 r.

W Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski otwarto wystawę "Jadwiga Maziarska. Atlas Wyobrażonego"

Dzieła klasyczki malarstwa materii skomentowane zostały pracami artystów współczesnych, Katarzyny Kozyry i Józefa Robakowskiego. Struktura wystawy odwołuje się do idei atlasu i kolekcjonerstwa, a także do kondycji współczesnego artysty jako inżyniera i naukowca.

...
1321

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]