Reklama

Ładowanie...

16 - 20 maja 2010

11.05.2010
Czyta się kilka minut
Koralina i tajemnicze drzwi
A

Animowany, reż. Henry Selick, USA 2009, Canal +, niedziela 16 V, 20.00

Lęki i fantazje wieku nie tylko dziecięcego znalazły swój wyraz w imponującej animacji Selicka, nad którą unosi się dobry duch "Alicji w Krainie Czarów" (tej powieściowej, nie filmowej). "Koralina" będzie pierwszym pełnometrażowym filmem w historii polskiej telewizji wyemitowanym w technologii 3D.

Paradise Now

Dramat, reż. Hany Abu-Assad, Francja / Holandia / Niemcy / Izrael / Autonomia Palestyńska 2005, TVP 1, wtorek 18 V, 22.55

Wielkie kontrowersje wywołała nominacja tego filmu do nieanglojęzycznego Oscara - zgłoszony został jako kandydat nieistniejącego formalnie państwa palestyńskiego. Jednakże urodzony w Nazarecie reżyser przyjmuje w swoim filmie postawę raczej zdroworozsądkową niż konfrontacyjną. Opowieść o ...

2136

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]