Reklama

15/09

15/09

07.04.2009
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
K

Królestwo nie z tego świata

"Nasze życie nie może się udać bez zgody na Krzyż, bez codziennego marszu w jedności z Chrystusem" - powiedział Benedykt XVI w Niedzielę Palmową. Pytał: czy "zrozumieliśmy, czym jest królestwo, o którym Jezus mówił podczas przesłuchania przed Piłatem? Czy rozumiemy, co oznacza, że królestwo to nie jest z tego świata?". Tłumaczył, że Królestwo to "przychodzi przez krzyż", "jest uniwersalne", czyli obejmuje cały świat. "Jest to jednak możliwe tylko dlatego, że królewskość ta nie jest władzą polityczną, lecz opiera się wyłącznie na wolnym przylgnięciu do miłości". W rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański Benedykt XVI zaapelował o wyeliminowanie min przeciwpiechotnych i broni kasetowej oraz pomoc dla Afryki.

2 kwietnia w Watykanie

"Jan Paweł II z pasją...

4900

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]