Reklama

13/09

24.03.2009
Czyta się kilka minut
Silesius dla Barańczaka.
S

Stanisław Barańczak otrzymał nagrodę za całokształt twórczości w II edycji Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. W kategorii "książka roku" jury nominowało tomy: "Baw się" Romana Honeta, "Gubione" Krystyny Miłobędzkiej, "Drobne!, drobne!" Edwarda Pasewicza, "Trap" Marcina Sendeckiego, "Filtry" Adama Wiedemanna, "Wszystko" Bohdana Zadury oraz "Piosenka o zależnościach i uzależnieniach" Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego. W kategorii "debiut roku" nominowane zostały książki: "Motor kupił Duszan" Dariusza Basińskiego, "Antypody" Sławomira Elsnera oraz "Cosinus salsa" Moniki Mosiewicz. Ogłoszenie zwycięzców oraz wręczenie nagród odbędzie się 17 kwietnia we wrocławskim Teatrze Polskim.

Zmarła Natasha Richardson.

W wieku 45 lat w Nowym Jorku zmarła brytyjska aktorka Natasha Richardson, córka Vanessy Redgrave i reżysera Tony’...

1628

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]