Reklama

13/09

13/09

24.03.2009
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
A

Adresatka próśb

W rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański Benedykt XVI podkreślił rolę Maryi: "Dzięki posłuszeństwie wiary Dziewicy Syn przyszedł na świat, aby przynieść nam przebaczenie, zbawienie i życie w obfitości".

Ekskomunika pochopna

Watykan niespodziewanie wypowiedział się w kwestii ekskomuniki nałożonej przez brazylijskiego abp. José Cardoso Sobrinho na 9-letnią Carmen, jej matkę i lekarzy, którzy wykonali aborcję (ciąża była wynikiem gwałtu). Według francuskiego "La Croix", ks. Federico Lombardi w czasie konferencji prasowej w Luandzie zdystansował się do decyzji hierarchy. Nie potwierdziła tego żadna katolicka agencja prasowa. Gazeta cytuje rzecznika Watykanu: "W nauczaniu Kościoła mówi się o tzw. aborcji pośredniej, kiedy zagrożone jest życie matki lub kiedy jest ona...

7101

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]